لطفا صبر کنید ...

چگونه شجره نامه خود را قلمه بزنیم و کاربردهای آن
دسته بندی: آموزش ها، تاریخ انتشار: 1399/12/01، آخرین بروزرسانی: 1401/01/23 ساعت 03:23 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

یکی از مباحث جذاب تشکیل شجره نامه خانوادگی، موضوع قلمه زدن یک شجره نامه است. بگذارید که ابتدا بدانیم که قلمه زدن یک شجره نامه به چه معناست. برای سادگی بیشتر در درک مفهوم قلمه زدن شجره نامه، مثالی می آوریم.

تصور کنید که شجره نامه ای بزرگ با اعضای بسیاری دارید و یکی از نزدیکانتان از شما درخواست میکند که بخشی از شجره نامه خود را که اتفاقا با خانواده او مشترک است با او به اشتراک بگذارید بطوری که بتواند در زمان صرف شده برای تکمیل شجره نامه اش صرفه جویی کند. فرض کنید که شما نمی خواهید که تمام شجره نامه خود را با او به اشتراک بگذارید بلکه تنها میخواهید که موارد مرتبط با او را به او بدهید.

مثال بالا یکی از کاربردهای قلمه زدن شجره نامه را نشان میدهد. در مثال بالا و در حالت شجره نامه های کاغذی، به عنوان مثال شما برای دوستتان لیست اعضا را روی کاغذ می نویسید. این عمل را قلمه زدن شجره نامه می نامند به این معنا که بخشی از شجره نامه از آن جدا شده و شجره نامه دیگری بر مبنای آن بنا می شود.

با اینکه در حالت کاغذی، قلمه زدن از یک شجره نامه نیاز به فرایند طولانی (مانند نوشتن از روی شجره نامه، عکس انداختن از شجره نامه و حذف موارد غیر مرتبط و ...) دارد ولی در حالت شجره نامه های آنلاین و به طور ویژه در «شجره ساز» شما میتوانید با چند کلیک قلمه ای از شجره نامه خود ایجاد کنید. شما همچنین می توانید این قلمه را با دوستانتان به اشتراک بگذارید بطوری که آن ها بتواند این قلمه را به عنوان نقطه شروع در نظر بگیرند و تمامی شجره نامه خود را براساس آن تکمیل کنند. شما همچنین می توانید که قلمه خود را با هر آنکه علاقمند است بدون هیچ محدودیتی به اشتراک بگذارید.

در زیر به فرایند قلمه زدن یک شجره نامه می پردازیم.

برای شروع شجره نامه مقابل را مشاهده کنید: https://shajaresaz.com/access/cLsav83v

این یک شجره نامه نمونه در سایت «شجره ساز» است و دارای اطلاعات جالبی است (من از کجا میدانم جالب است؟ بله هر شجره نامه در سایت «شجره ساز» دارای بخش تحلیل آماری است). تصور کنید که میخواهید قلمه ای تنها شامل پدر بزرگ خود و فرزندانش تهیه کنید. پدر بزرگ خانواده با دایره سیاه رنگ و فرزندان و همسرش با مستطیل قرمز رنگ در شکل زیر نمایش داده شده اند.

روش قلمه زدن شجره نامه

قدم بعدی بسیار ساده است. موس خود را بر روی پدر بزرگ قرار دهید تا گزینه های نسل را مشاهده کنید. سپس گزینه نهال را مانند شکل زیر انتخاب کنید

گزینه قلمه زدن در شجره ساز

با کلیک بر روی این گزینه وارد بخش شرایط و قوانین ساخت قلمه ها میشوید. در قدم بعدی شرایط و ضوابط ساخت قلمه را مطالعه کنید و بپذیرید. حال شما یک شجره نامه جدید تحت عنوان قلمه از شجره نامه مادر در لیست شجره نامه های خود دارید.

در این نوشتار به بحث قلمه زدن شجره نامه پرداختیم و به همراه مثالی به آموزش این مبحث در وب سایت «شجره ساز» پرداختیم. لطفاً نظرات و پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات و یا صفحه پرسش و پاسخ در میان بگذارید.


  • مطالب مرتبط
    لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
    برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.