لطفا صبر کنید ...

تحلیل آماری عناصر شجره نامه در «شجره ساز»
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1399/12/01، آخرین بروزرسانی: 1401/01/09 ساعت 01:21 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

تشکیل و توسعه شجره نامه لذتی و هیجانی تکرار ناشدنی دارد ولی این لذت زمانی دوچندان میشود که بتوانیم حقایقی را در ماورای شکل کلی یک شجره نامه کشف کنیم. اینجاست که نیاز به تحلیل آماری شجره نامه مطرح می شود. با تحلیل های آماری می توان پیش بینی هایی چون، شانس پسر و یا دختر بودن نوه ها، شانس داشتن بیماری خاصی در میان نسل ها و حتی پیش بینی هایی در مورد متوسط عمر نسل ها ارایه کرد.

در این راستا «شجره ساز» امکان تحلیل آماری شجره نامه ها را برای شما فراهم میکنم. این تحلیل ها در قالب نمودارها برای کاربران به نمایش گذاشته می شود. برای سادگی بیشتر، همه نمودارها به همراه توضیحی ارایه میشوند که درک آنها را ساده تر می سازد. در زیر یک نمونه از تحلیل آماری در شجره ساز ارایه شده است.

مشاهده تصویر در اندازه اصلی

تحلیل آماری شجره نامه ها

تحلیل های آماری «شجره ساز» شامل تحلیل های توصیفی شجره نامه های شما مانند نمودار جنسیت (آیا تعداد زن ها در خانواده شما بیشتر است یا مردها؟)، تحلیل تعداد نسل های در قید حیات و نسل های فوت شده (چه نسبتی از خانواده شما در قید حیات هستند و چه نسبتی فوت شده اند؟)، نمودار بیماری ها و اختلال ها (چه بیماری ها و اختلالاتی در خانواده شما به وفور یافت میشوند؟)، نمودار تحلیل جمعیت خانواده (جمعیت خانواده شما در طی زمان با چه سرعتی رشد کرده است؟)، نمودار سن خانواده شما (متوسط سن زندگی در خانواده شما چقدر است؟) و در نهایت نمودار ماه های تولد در خانواده شما (ماه محبوب خانواده شما چیست؟). تمام این تحلیل ها از منوی سمت راست داشبورد شما قابل دسترسی هستند.

مشاهده تصویر در اندازه اصلی

منوی تحلیل آماری در داشبورد شجره ساز

بطور خلاصه تحلیل آماری بخشی جدا ناشدنی از هر شجره نامه است و «شجره ساز» به شما کمک میکند تا تحلیلی سریع، ساده و سازنده از شجره نامه های خود داشته باشید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. لطفاً نظرات، سوالات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات و یا صفحه پرسش و پاسخ با ما در میان بگذارید.


  • مطالب مرتبط
    لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
    برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.