لطفا صبر کنید ...

چگونه از «شجره ساز» برای بررسی سوابق بیماری ها در خانواده استفاده کنیم؟
تاریخ انتشار: 1399/12/01 , تاریخ آخرین بروزرسانی: 1400/04/01 ساعت 11:53 ق.ظ
پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم   

شجره نامه ها بهترین مکان برای بررسی سوابق بیماری ها و اختلال ها در خانواده هستند و می توانند به صورت کارآمدی برای پیش بینی بیماری ها و اختلالات در فرزندان، ازدواج ها و نسل های بعدی بکار روند.

در این مقاله به آموزش چگونگی ردگیری سوابق بیماری های خانوادگی در «شجره ساز» میپردازیم.

باید بدانید که پیگیری سوابق بیماری در «شجره ساز» براحتی قابل انجام است و مکانیزم های تعبیه شده در «شجره ساز» کمک زیادی به شما در این راه خواهد کرد.

برای شروع یک شجره نامه ایجاد کنید. هیچ تفاوتی میان یک شجره نامه و یک شجره نامه با هدف رهگیری سوابق بیماری های خانوادگی وجود ندارد. ایجاد شجره نامه جدید به سادگی ثبت نام در وب سایت شجره ساز  و کلیک بر روی گزینه «ایجاد شجره نامه جدید» از منوی سمت راست داشبورد است.


قدم بعدی اضافه کردن اعضا به شجره نامه میباشد. در این مورد هم مانند یک شجره نامه معمولی نسل را اضافه کنید تنها تفاوت این است که پس از تکمیل اطلاعات ضروری (نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و نوع نسبت) می بایست به سر برگ بیوگرافی بروید.

صفحه ورود نسل ها

در قدم بعدی در قسمت «سابقه بیماری و اختلال ها» نوع بیماری ها را وارد کنید. همانطور که در تصویر زیر می بینید «شجره ساز» به شما کمک میکند تا سریعتر نام بیماری ها را وارد کنید. شما میتوانید هر تعداد بیماری و یا اختلال را با کاملا از هم جدا کرده و وارد کنید. در صورتی که نام بیماری یا اختلال در لیست نبود نگران نباشید شما میتوانید نام بیماری یا اختلال را وارد کنید و در دفعات بعد «شجره ساز» نام آن را به خاطر خواهد سپرد.

قسمت ردگیری بیماری ها و اختلالات

زمانی که سابقه بیماری یا اختلال را برای نسلی در شجره نامه مشخص میکنید در درخت شجره نامه یک شکلک مشاهده خواهید کرد که نشانه وجود سابقه بیماری در این نسل است.

نسل

در قدم بعدی اگر علاقمند به مشاهده نوع بیماری یا اختلال هستید روی نسل کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود و نوع بیماری و یا اختلال را مشاهده کنید:

مشاهده بیماری ها و اختلالات

بطور خلاصه شجره نامه مکانی ایده ال برای رهگیری بیماری ها و اختلالات ژنتیکی در خانواده است. در این راستا «شجره ساز» به شما کمک می کند تا به ساده ترین شکل ممکن بیماری ها و اختلالات را رهگیری و اطلاعات دقیق تری در مورد نسل های بعدی بدست آورید. در نهایت تحلیل های آماری در شجره ساز به شما کمک می کند تا راحت تر ویژگی های خانوادگی خود را مطالعه کنید. 

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در بخش نظرات میان بگذارید.

شعار «شجره ساز» تنها یک چیز است. با «شجره ساز» ساخت شجره نامه یک لذت است.


  • مطالب مرتبط
    لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
    برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.