لطفا صبر کنید ...

معرفی بخش «میزان محبوبیت نام های پارسی»
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1402/12/20، آخرین بروزرسانی: 1402/12/25 ساعت 12:00 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

شاید برای شما هم پیش آمده است که کنجکاو شده باشید میزان «محبوبیت» و یا «خاص بودن» نام خود را در تاریخ معاصر بسنجید. در این صورت با ما در این نوشتار همراه شوید.


یکی از ویژگی های شجره نامه ها، حفظ تاریخ است. لذا یکی از وظایف تبارشناسان این است که از میان شجره نامه ها به تاریخ رخنه کرده و عناصر کلیدی در آن را استخراج نمایند. یکی از ساده ترین و جالبترین جنبه های جستجو در تاریخ، سیر تکاملی نام ها می باشد. به عنوان مثال مجموعه نام های متداول یک دهه قبل در ایران همگی برمبنای مذهب اسلام و نام پیامبران و امامان معصوم بنا شده اند (برای مطالعه بیشتر این نوشتار را بررسی نمایید). لذا با بررسی نام ها در برهه های مختلف می توان به حقایق درونی جوامع و طرز تفکر آن ها پی برد.


در این راستا «شجره ساز» مفتخر است تا اعلام نماید که از این پس کاربران می توانند با جستجوی نام خود، میزان محبوبیت آن را در میان پارسی زبانان معاصر با معیاری در بازه 1 تا 100 بسنجند. برای این منظور وارد صفحه زیر شوید و نام خود را جستجو نمایید:


«بررسی میزان محبوبیت یک نام (اینجا کلیک کنید)»

بررسی محبوبیت یک اسم

آموزش گام به گام:

برای استفاده از این ابزار ابتدا وارد این لینک شوید تا صفحه ای مانند شکل زیر برای شما نمایش داده شود. سپس «نام» خود و کد امنیتی را وارد نمایید و بر روی دکمه «دریافت امتیاز نام شما» کلیک کنید.

ورود به صفحه یافتن محبوبیت نام های پارسی


با انجام عملیات فوق شما می بایست نتیجه محبوبیت نام خود را مانند شکل زیر مشاهده نمایید:

محبوبیت نام شما


سوالات متداول این بخش:

  • چرا امتیاز محبوبیت نام من در طی زمان زیاد شده است؟  این کاملا طبیعی است و نشان دهنده این حقیق جالب است که جامعه به سمتی پیش می رود که نام شما و نام های مشابه با آن درحال افزایش محبوبیت هستند.
  • آیا نام های مردانه و زنانه به طور مجزا امتیاز بندی می شوند؟ بله. با اینکه شما در بدو ورود نام خود، جنسیت آن را مشخص نمی کنید، ولی هوش مصنوعی «شجره ساز» به طور خودکار جنسیت نام را یافته و امتیاز آن را در گروه صحیح (آقایان و یا بانوان) برای شما ارایه می کند.


در صورتی که پس از مطالعه مطلب فوق همچنان سوالاتی برای شما در مورد این ابزار جدید وجود دارد از بخش «پرسش و پاسخ» ها می توانید سوالات و نظرات خود را مطرح بفرمایید.


  • مطالب مرتبط