لطفا صبر کنید ...

معرفی ابزار «نمای خاکستری»
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1402/10/18، آخرین بروزرسانی: 1402/10/18 ساعت 10:30 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


استفاده از نمای خاکستری برای مشاهده صفحه مانیتور معمولاً به عنوان یک روش کاهش نور و درخشندگی در تاریکی، محیط های کاری خاص یا دیگر مکان ها توصیه می شود. از مهمترین ویژگی های نمای خاکستری، محافظت از چشمان در مقابل خیره ماندن به تصاویر آبی (پس زمینه معمول موبایل ها، تبلت ها و رایانه ها) است. لذا در جهت حفاظت هر چه بیشتر از سلامت کاربران این سرویس، تیم توسعه «شجره ساز» مفتخر است که از نمای خاکستری این سرویس رونمایی نماید.


نمای خاکستری شجره نامه ها

چرا نمای خاکستری مهم است؟
استفاده از نمای خاکستری برای مشاهده صفحه مانیتور معمولاً به عنوان یک روش کاهش نور و درخشندگی توصیه می شود. این عمدتاً به دو دلیل است:
  • کاهش خیره کنندگی نور: نمای خاکستری می تواند نور محیط را کاهش دهد و از درخشندگی صفحه مانیتور جلوگیری کند. این می تواند به کاهش خستگی چشم و افزایش راحتی در مشاهده صفحه کمک کند.
  • حفاظت از چشمان در مقابل نور آبی: برخی از نماهای خاکستری می توانند به عنوان یک فیلتر نور آبی عمل کنند. نور آبی، بخشی از طیف نور قابل رویت است که می تواند تاثیرات مخرب بر روی چشمان داشته باشد. استفاده از نمای خاکستری با توانایی فیلتر نور آبی، می تواند به محافظت از چشمان در برابر این نور کمک کند.

چطور نمای خاکستری را فعال نماییم؟
فعالسازی نمای خاکستری در «شجره ساز» به راحتی کلیک بر روی گزینه «فعالسازی نمای خاکستری» از منوی سمت راست همین صفحه می باشد. فراموش نکنید که برای غیرفعال کردن این نما می بایست مجددا بر روی همین گزینه مانند شکل زیر کلیک کنید.

فعالسازی و غیر فعال سازی نمای خاکستری


در صورتی که پس از مطالعه مطلب فوق همچنان سوالاتی برای شما درباره این بخش وجود دارد، از بخش نظرات در ذیل این نوشتار و یا بخش «پرسش و پاسخ» برای طرح سوالات خود کمک بگیرید.


  • مطالب مرتبط
    لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
    برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.