لطفا صبر کنید ...

«شجره ساز»

ابزاری رایگان برای ساخت، به اشتراک گذاری و نگهداری از شجره نامه های شما

همین حالا شروع کنید ...

ورود به حساب کاربری ثبت نام در «شجره ساز»

شرایط و قوانین «شجره ساز»


«شجره ساز» سرویسی رایگان برای تمامی کاربران پارسی زبان در سرتاسر جهان است. مطالعه و پذیرش شرایط این سرویس راهی است برای حفظ حریم شخصی و افزایش آگاهی کاربران نسبت به حقوق شخصی آن‌ها. لطفا پیش از هر قدم قوانین «شجره ساز» را مطالعه کنید.

شرایط عضویت در «شجره ساز»


کاربر گرامی لطفاً قبل از ثبت نام و استفاده از «شجره ساز»، بندهای زیر را به دقت مطالعه نماييد:
 1. «شجره ساز» يك سرویس برخط (اینترنتی) به معنای عام و مرکب از مکانیزم‌های نظارتی خودکار و مدیریت شده توسط انسان است و در زمينه «تولید، مدیریت و به اشتراک گذاری شجره نامه‌های خانوادگی» فعالیت می‌نماید. هدف اصلی این سرویس تولید اثری به زبان فارسی و بومی برای پارسی زبانان در سرتاسر جهان می‌باشد.
 2. رعایت كليه موازین اخلاقی در تمامی مراحل استفاده از «شجره ساز» الزامی است.
 3. این سرویس و سرویس‌های وابسته به آن مانند برنامه تلفن همراه «شجره ساز» صرفاً در جهت کمک به ایجاد «شجره نامه‌های خانوادگی» فعالیت می کند و هرگونه سوء استفاده احتمالی از طرف افراد بر عهده خود افراد می‌باشد و مسئولیتی متوجه سرویس نیست؛ البته مديران «شجره ساز» در صورت مشاهده هر نوع استفاده غير قانونی از این سرویس و یا سرویس‌های وابسته به آن، نسبت به بستن حساب کاربری فرد خاطی (حتی بدون تذکر قبلی) سریعاً و به طور یک جانبه اقدام خواهند نمود.
 4. اصالت هر شجره نامه در «شجره ساز» بر اساس اعتماد اجتماعی استوار است و هیچ مبنا و مدرکی جهت اثبات اصالت موضوع ایجاد نمی‌کند. استفاده از «شجره ساز» به عنوان مدرک در ساختارهای اجتماعی چون دعواهای قانونی نیازمند بررسی دستگاه‌های ذی‌صلاح (چون دادگاه) و بر عهده کاربران است.
 5. توجه داشته باشيد كه صرف داشتن حساب کاربری در «شجره ساز» به معنای تاييد ديدگاه‌ها، عقاید و صحت کاربران نيست.
 6. احترام به حریم خصوصی افراد اولویت اصلی «شجره ساز» می باشد. لذا حريم خصوصی كاربران در اين سرویس و سرویس‌های وابسته به آن حفظ شده و به كاربران ديگر بدون توافق (که توسط خود کاربر تایید می‌شود) به هيچ وجه نشان داده نمی‌شود. با اینکه «شجره ساز» سعی در نگهداری تمام اطلاعات شخصی کاربران دارد ولی ما نمی‌توانیم تضمینی جهت نگهداری اطلاعات ایجاد کنیم. به مانند مثال، مواردی نظیر نفوذ غیر مجاز به بخش‌های مختلف این سرویس و یا عوامل طبیعی شامل زلزله و موارد مرتبط با میزبانی وب سایت و سخت‌افزار و نرم افزارهای شبکه ممکن است باعث از میان رفتن و یا سرقت اطلاعات کاربران شود.
 7. مسئوليت كليه اطلاعات رد و بدل شده بين كاربران بر عهده خود كاربران می‌باشد و اين سرویس هيچ گونه مسئوليتی در اين زمينه ندارد. با این وجود با عضویت در این سرویس کاربران می‌پذیرند که تمامی اطلاعات ردوبدل شده مورد بررسی احتمالی مدیران «شجره ساز» قرار گیرد.
 8. در صورت بروز تخلف از طرف هر یک از اعضاء و يا شكايت اعضاء از يكديگر در صورت صحت، حساب كاربر خاطی مسدود گرديده و حذف خواهد شد. همچنین این سرویس هیچ اطلاعاتی را بدون مجوز قانونی، صراحتاً «قوانین بین المللی سایبری»، از مراجع ذی صلاح در اختیار کاربران دیگر و پلیس و امثال آن قرار نخواهد داد.
 9. اين سرویس صرفاً وظيفه تسهیل داشته و مسئوليت تمام تماس‌های كاربران با يكديگر بر عهده خود آن‌ها خواهد بود. با این وجود عضویت در این سرویس به معنای پذیرش شرط احتمالی مانیتورینگ بر کاربران از طرف مدیران «شجره ساز» است.
 10. كاربرانی كه تقاضای لغو عضويت می‌نمايند كليه مشخصات آن‌ها بدون معطلی از سيستم حذف گرديده و قابل برگشت نيست. با این وجود ممکن است برخی اطلاعات کلی و آماری کاربر همچنان در سرویس‌هایی مانند تحلیل آماری گوگل برای مدتی مشخص باقی بماند.
 11. این سرویس برای یافتن ارتباط‌های جدید از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد و این به معنای پردازش اطلاعات شجره نامه‌های کاربران است. این سرویس هیچ داده‌ای از شجره نامه‌های کاربران را تحلیل و پایش نمی‌نماید مگر اینکه کاربران به صراحت سرویس‌های مرتبط را فعال کرده و رضایت خود را پیشاپیش اعلام کرده باشند. اضافه می‌نماییم که تمام پردازش هوش مصنوعی توسط سرورهای «شجره ساز» انجام می‌شود و هیچ شرکت، موسسه و سرویس ثالثی در هیچ مرحله‌ای از پردازش هوش مصنوعی دخیل نمی‌باشد.
 12. كليه مسئوليت حساب كاربران از جمله حفظ رمز عبور، سوء استفاده‌های احتمالی و ... بر عهده خود كاربران بوده و هيچ عذری در اين زمينه پذيرفته نيست و هيچ مسئوليتی متوجه اين سرویس نيست. با این وجود ما تمام سعی خود را برای همکاری در بازیابی حساب کاربران در صورت درخواست آن‌ها خواهیم کرد.
 13. «شجره ساز» یک پرتال وابسته به سخت‌افزار است. لذا در صورت بروز مواردی طبیعی چون سیل، زلزله و مانند این‌ها و یا مواردی چون حمله هکرها و موارد مشابه آن که سبب از میان رفتن سخت‌افزار شبکه و از دست رفتن اطلاعات شود، مدیران «شجره ساز» هیچ مسئولیتی نخواهند داشت. لذا در صورت بروز چنین موارد نادری، مدیران «شجره ساز» و مدیران بخش‌های پشتیبانی شبکه «شجره ساز»، تمامی تلاش خود را جهت بازیابی اطلاعات خواهند نمود.
 14. به جهت تطابق با قوانین سایبری اروپا، با عضویت در «شجره ساز» شما حق نگهداری از اطلاعات شخصی خود را به این سرویس می‌دهید. در نتیجه «شجره ساز» می‌تواند اطلاعات شخصی شما از جمله نام و نام خانوادگی، اطلاعات تماس، تمامی اطلاعات پروفایل، اطلاعات مرتبط با شجره نامه‌های شما، موقعیت مکانی شامل آدرس‌های ورودی IP و موارد مرتبط و تمامی موارد ذکر نشده مرتبط با هویت شخصی شما که توسط «شجره ساز» یا تکنولوژی‌های به کار رفته در این وب سرویس مانند کوکی‌ها و غیره را نگهداری کند. توجه کنید که این اطلاعات به هیچ عنوان در اختیار سایت‌های تبلیغاتی و یا افراد عادی بدون مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح (بین المللی) قرار نخواهد گرفت. این سرویس به هیچ عنوان اطلاعات شخصی افراد را به فروش نمی‌رساند. توجه داشته باشید که تمام تلاش ما حفظ حریم شخصی شما است.


در صورتی که پس از مطالعه قوانین فوق همچنان ابهاماتی برای شما باقی مانده است، ایمیل [email protected] یک کانال ارتباطی همواره باز برای گفتگو با مدیران «شجره ساز» می‌باشد.