لطفا صبر کنید ...

«شجره ساز»

ابزاری هوشمند و رایگان برای ساخت، به اشتراک گذاری و نگهداری از شجره‌نامه‌های شما

همین حالا شروع کنید ...

ورود به حساب کاربری ثبت نام در «شجره ساز»

شرایط و قوانین «شجره ساز»


«شجره ساز» سرویسی رایگان برای تمامی کاربران پارسی زبان در سرتاسر جهان است. مطالعه و پذیرش شرایط این سرویس راهی است برای حفظ حریم شخصی و افزایش آگاهی کاربران نسبت به حقوق شخصی آن‌ها. لطفا پیش از شروع قوانین «شجره ساز» را مطالعه کنید.

شرایط عضویت در «شجره ساز»


کاربر گرامی لطفاً قبل از ثبت نام و استفاده از «شجره ساز»، بندهای زیر را به دقت مطالعه نماييد:
 1. «شجره ساز» يك سرویس برخط (اینترنتی) به معنای عام و مرکب از مکانیزم‌های نظارتی خودکار و مدیریت شده توسط انسان است و در زمينه «تولید، مدیریت و به اشتراک گذاری شجره‌نامه‌های خانوادگی» فعالیت می‌نماید. هدف اصلی این سرویس تولید اثری به زبان فارسی و بومی برای پارسی زبانان در سرتاسر جهان می‌باشد.
 2. رعایت كليه موازین اخلاقی در تمامی مراحل استفاده از «شجره ساز» الزامی است.
 3. این سرویس و سرویس‌های وابسته به آن مانند اپلیکیشن تلفن همراه «شجره ساز» صرفاً در جهت کمک به ایجاد «شجره‌نامه‌های خانوادگی» فعالیت می‌کند و هرگونه سوء استفاده احتمالی از طرف افراد بر عهده خود افراد می‌باشد و مسئولیتی متوجه سرویس نیست؛ البته مديران «شجره ساز» در صورت مشاهده هر نوع استفاده غير قانونی از این سرویس و یا سرویس‌های وابسته به آن، نسبت به بستن حساب کاربری فرد خاطی (حتی بدون تذکر قبلی) سریعاً و به طور یک جانبه اقدام خواهند نمود.
 4. اصالت هر شجره‌نامه در «شجره ساز» بر اساس اعتماد اجتماعی استوار است و هیچ مبنا و مدرکی جهت اثبات اصالت موضوع ایجاد نمی‌کند. لذا استفاده از «شجره ساز» به عنوان مدرک در ساختارهای اجتماعی چون دعواهای قانونی نیازمند بررسی دستگاه‌های ذی‌صلاح (چون دادگاه) و بر عهده کاربران است.
 5. توجه داشته باشيد كه صرف داشتن حساب کاربری در «شجره ساز» به معنای تاييد ديدگاه‌ها، عقاید و صحت کاربران نيست.
 6. اگر فردی به منظور اخلال در خدمات‌رسانی این سرویس اقدام به ایجاد حساب‌های متعدد کند، ممکن است همه حساب‌های او به یکجا لغو شوند. اگر در «شجره ساز» ثبت‌نام می‌کنید، باید یک ایمیل معتبر داشته باشید که از آن به طور مرتب استفاده می‌کنید، چرا که ایمیل‌های اطلاع‌رسانی و دیگر موارد به آن ارسال خواهند شد. حساب‌هایی که با ایمیل‌های اشخاص دیگر یا با ایمیل‌های موقتی باز می‌شود، ممکن است بدون اخطار قبلی حذف شوند. «شجره ساز» این حق را برای خود قائل است که حساب کاربرانی را که به خاطر داشتن چند حساب، از سایت‌های پراکسی استفاده می‌کنند را مسدود کند و همچنین است برای افرادی که خود را در کشور دیگری جا بزند.
 7. شما با عضویت در این سرویس می‌پذیرید که «شجره ساز» می‌تواند در هر زمان با شما از طریق اطلاعات موجود در پروفایل شما تماس بگیرد. با این وجود شما می‌توانید دریافت ایمیل‌های اطلاع‌رسانی را توسط لینک موجود در آن‌ها غیرفعال نمایید. لطفا همچنین توجه نمایید که «شجره ساز» به هیچ صورتی اطلاعات شخصی شما را به فروش و یا به جهت بازاریابی در اختیار هیچ شخص، گروه و یا نهادی بدون مجوزهای قانونی قرار نخواهد داد. لطفا توجه نمایید که حفظ حریم شخصی شما خط قرمز «شجره ساز» است.
 8. در صورتی که کاربران به هر دلیلی اقدام به فاش نمودن اطلاعات شخصی خود به افراد ناشناس نمایند، تمام مسئولیت اقدام آن‌ها به عهده خود آن‌ها خواهد بود.
 9. با عضویت در «شجره ساز»، شما حق مانیتورینگ (تصادفی) بر محتوای کاری خود را با ما می‌دهید. لذا هر مطلبی با محتوای مرگ، استقبال از مرگ، توصیه به فعالیت‌های غیرقانونی (براساس عرف قوانین ایران و اتحادیه اروپا) و غیرمتعارف و سایر موارد منجر به آسیب به افراد جامعه و یا اموال عمومی و امثال آن، منجر به لغو حساب کاربری (بدون تذکر قبلی) و ثبت نامتناهی اطلاعات کاربر خاطی در صورت پیگیری مراجع قانونی بین‌المللی خواهد شد.
 10. با عضویت در این سرویس، شما حق نگهداری از تصاویر، ویدیوها و یا مدارک خود را به «شجره ساز» می‌دهید. «شجره ساز» هیچ یک از داده‌های شما را بدون «رضایت صریح» شما در دسترس هیچ کسی قرار نخواهد داد و یا پردازش نخواهد کرد. با این وجود، ما نمی‌توانیم تضمینی صد درصدی برای نگهداری اطلاعات شما ایجاد نماییم. به عنوان مثال عواملی چون سیل، زلزله، آتش سوزی مرکز داده‌ها، حمله هکرها و موارد دیگر ممکن است باعث از دست رفتن اطلاعات شود. با این حال ما تمام تلاش خود را می‌نماییم تا از این موارد نادر جلوگیری شود.
  • تنها موارد استثنا در بند فوق «مراجع قانونی بین‌المللی» می‌باشد.
 11. احترام به حریم خصوصی افراد اولویت اصلی «شجره ساز» می‌باشد. لذا حريم خصوصی كاربران در اين سرویس و سرویس‌های وابسته به آن حفظ شده و به كاربران ديگر بدون توافق (که توسط خود کاربر تایید می‌شود) به هيچ وجه نشان داده نمی‌شود. با اینکه «شجره ساز» سعی در نگهداری تمام اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربران دارد ولی ما نمی‌توانیم تضمینی جهت نگهداری صد درصد امن اطلاعات ایجاد کنیم. به مانند مثال، مواردی نظیر نفوذ غیر مجاز به بخش‌های مختلف این سرویس و یا عوامل طبیعی شامل زلزله و موارد مرتبط با میزبانی وب سایت و سخت‌افزار و نرم افزارهای شبکه ممکن است باعث از میان رفتن، سرقت و یا درز اطلاعات کاربران شود.
 12. مسئوليت كليه اطلاعات رد و بدل شده بين كاربران بر عهده خود كاربران می‌باشد و اين سرویس هيچ گونه مسئوليتی در اين زمينه ندارد. با این وجود با عضویت در این سرویس کاربران می‌پذیرند که تمامی اطلاعات ردوبدل شده مورد بررسی احتمالی مدیران «شجره ساز» قرار گیرد.
 13. این سرویس مجهز به تالار گفتمان می‌باشد به صورتی که کاربران می‌توانند سوالات خود را درباره بخش‌ها و امکانات مختلف این سرویس با ما و سایر کاربران و میهمانان «شجره ساز» به اشتراک بگذارند. لذا تمامی کاربران موظفند که به قوانین این سرویس و احترام متقابل به یکدیگر و همکاران ما متعهد باشند. در صورت عدم رعایت قوانین و یا استفاده غیرقانونی و نابجای این بخش، «شجره ساز» حق مسدود سازی حساب کاربر خاطی (حتی بدون تذکر قبلی) و نگهداری نامتناهی اطلاعات کاربر (در صورت احتمال پیگیری مراجع قانونی بین‌المللی) را برای خود محفوظ می‌دارد. ضمنا، کاربران محترم می‌پذیرند که با طرح سوالات/پاسخ‌های خود، بخشی از نام کاربری آن‌ها به دیگر کاربران و سایر میهمانان این سرویس نمایش داده می‌شود. این مورد در بخش‌های مختلف تالار گفتمان به صراحت ذکر شده است و کاربران محترم می‌بایست پیش از ارسال سوال و یا پاسخ خود، این تذکرات را مطالعه نمایند. لذا «شجره ساز» هیچ مسئولیتی در قبال عدم توجه کاربران به موارد مذکور نخواهد داشت. با این وجود ما تمامی سعی خود را می‌نماییم که موارد مشاهده شده را با کاربران در میان بگذاریم.
 14. با اینکه «شجره ساز» محدودیت‌هایی را بر محتوای شجره‌نامه‌ها اعمال نمی‌نماید، ولی یکی از ارزش‌های این سرویس احترام به حقوق زنان و مردان می‌باشد و هوش مصنوعی «شجره ساز» و همکاران ما به طور تصادفی شجره‌نامه‌ها را بررسی و در صورت عدم برابری جنسیتی، راهنمایی‌های لازم را به کاربران ارائه خواهند نمود. با این وجود در صورت مشاهده مواردی که به طور عمدی منجر به بی‌احترامی، کوچک شماردن و یا تحقیر جنسیت خاصی شود، برخوردی سه مرحله‌ای، با حداکثر 3 تذکر صورت خواهد پذیرفت و در صورت عدم توجه به این تذکرات و راهنمایی‌ها، «شجره ساز» حق مسدود‌سازی احتمالی حساب کاربری و ذخیره نامتناهی اطلاعات کاربر خاطی (در صورت پیگیری مراجع قضایی بین‌المللی) را برای خود محفوظ می‌دارد.
 15. در صورت بروز تخلف از طرف هر یک از اعضاء و يا شكايت اعضاء از يكديگر و در صورت صحت، حساب كاربر خاطی مسدود گرديده و حذف خواهد شد. همچنین این سرویس هیچ اطلاعاتی را بدون مجوز قانونی، صراحتاً «قوانین بین‌المللی سایبری»، از مراجع ذی‌صلاح در اختیار کاربران دیگر و پلیس و امثال آن قرار نخواهد داد.
 16. اين سرویس صرفاً وظيفه تسهیل داشته و مسئوليت تمام تماس‌های كاربران با يكديگر بر عهده خود آن‌ها خواهد بود. با این وجود عضویت در این سرویس به معنای پذیرش شرط احتمالی مانیتورینگ بر کاربران از طرف مدیران «شجره ساز» است.
 17. كاربرانی كه تقاضای «لغو عضويت» و یا «حذف اطلاعات» خود را از طریق گزینه «لغو عضویت» در پروفایل کاربری خود و یا تماس مستقیم با ما از طریق ایمیل info@shajaresaz.com می‌نمايند كليه اطلاعات آن‌ها شامل داده‌های پروفایل، شجره ‌نامه‌ها، تصاویر و بایگانی‌ها و... بدون معطلی از سيستم حذف گرديده و قابل برگشت نيست. تنها موارد استثنا وجود «زنجیره وابستگی» در شجره ‌نامه‌ها، اطلاعات ثبت شده برای پیگیری فعالیت‌ها و اطلاعات نگهداری شده در سرویس‌های جانبی مانند (Google Analytics) می‌باشند.
  • کاربران گرامی می‌بایست توجه داشته باشند که براساس قانون «زنجیره وابستگی»، تنها زمانی می‌توانند حساب کاربری خود را لغو نمایند که تمامی مشترکین، نسل‌های وارد شده توسط خود را حذف کرده باشند.
  • «قانون زنجیره وابستگی»: قانون زنجیره وابستگی به معنای وابستگی مالک شجره‌نامه و مشترک یا مشترکین شجره‌نامه به یکدیگر است و از اصول زیر پیروی می‌کند:
   • هر کاربری می‌تواند نسل مشترک و زیر مجموعه‌های آن را ویرایش کند ولی تنها می‌تواند نسل‌های اضافه شده توسط خود را حذف نماید.
   • کاربر مشترک می‌تواند نسل‌های جدیدی را به نقطه اشتراک و یا زیر مجموعه‌های آن اضافه کند.
   • در صورتی که کاربر مشترک، نسلی را به درخت اضافه کرده باشد دیگر نمی‌تواند اشتراک خود را لغو نماید مگر بعد از حذف نسل‌های اضافه شده توسط خود.
   • در صورتی که کاربر دیگری (کاربر سومی) مشترک نسلی شود که خود توسط کاربر مشترک دیگری (کاربر دوم) اضافه شده است، دیگر کاربر دوم نمی‌تواند اشتراک خود را لغو نماید مگر اینکه کاربر سوم تمامی نسل‌های خود را حذف کرده باشد. این قاعده برای بیش از سه نسل و هر تعداد اشتراک اجرا خواهد شد.
   • حذف شجره‌نامه ممکن نیست مگر اینکه تمامی کاربران مشترک نسل‌های خود را حذف کرده باشند.
   • حذف حساب کاربری مالک شجره‌نامه ممکن نیست مگر زمانی که تمامی کاربران مشترک نسل‌های اضافه شده توسط خود را حذف نماید.
 18. این سرویس از ابزارهایی مانند تحلیلگر گوگل (Google Analytics) برای بررسی ترافیک کاربران استفاده می‌نماید. لذا با لغو حساب کاربری، ممکن است برخی اطلاعات کاربران مانند آی پی‌های ورودی آن‌ها همچنان برای مدت مشخصی حفظ شود. با این وجود این اطلاعات بعد از زمان مشخصی حذف خواهند شد.
 19. این سرویس در بخش‌های مختلف خود مانند یافتن ارتباط‌های جدید از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد و این به معنای پردازش اطلاعات شجره‌نامه‌های کاربران است. این سرویس هیچ داده‌ای از شجره‌نامه‌های کاربران را تحلیل و پالایش نمی‌نماید مگر اینکه نتایج آن مستقیما در جهت کمک به بهبود فرآیند تکمیل شجره‌نامه خود کاربر (مانند بخش «پیشنهاد اصلاحات در شجره‌نامه‌ها») بکار گرفته شود که در این صورت «شجره ساز» نظر خود را مقدم بر کاربران محترم می‌داند. در صورت وجود شانس نمایش اطلاعات به دیگر اعضا (مانند بخش «کشف ارتباط‌های جدید»)، کاربران محترم می‌بایست به صراحت سرویس‌های مرتبط را فعال کرده و رضایت خود را پیشاپیش اعلام کرده باشند. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند هوش مصنوعی برای یافتن ارتباط‌های جدید را در صفحه ویرایش اطلاعات شجره‌نامه‌های خود فعال و یا غیرفعال نمایند. اضافه می‌نماییم که تمام پردازش هوش مصنوعی توسط سرورهای «شجره ساز» انجام می‌شود و هیچ شرکت، موسسه و سرویس ثالثی در هیچ مرحله‌ای از پردازش هوش مصنوعی دخیل نمی‌باشد.
 20. كليه مسئوليت حساب كاربران از جمله حفظ رمز عبور، سوء استفاده‌های احتمالی و ... بر عهده خود كاربران بوده و هيچ عذری در اين زمينه پذيرفته نيست و هيچ مسئوليتی متوجه اين سرویس نيست. با این وجود ما تمام سعی خود را برای همکاری در بازیابی حساب کاربران در صورت درخواست آن‌ها خواهیم کرد.
 21. «شجره ساز» یک پرتال وابسته به سخت‌افزار است. لذا در صورت بروز مواردی طبیعی چون سیل، زلزله و مانند این‌ها و یا مواردی چون حمله هکرها و موارد مشابه آن که سبب از میان رفتن سخت‌افزار شبکه و از دست رفتن اطلاعات شود، مدیران «شجره ساز» هیچ مسئولیتی نخواهند داشت. لذا در صورت بروز چنین موارد نادری، مدیران «شجره ساز» و مدیران بخش‌های پشتیبانی شبکه «شجره ساز»، تمامی تلاش خود را جهت بازیابی اطلاعات خواهند نمود.
 22. به جهت تطابق با قوانین سایبری اروپا، با عضویت در «شجره ساز» شما حق نگهداری از اطلاعات شخصی خود را به این سرویس می‌دهید. در نتیجه «شجره ساز» می‌تواند اطلاعات شخصی شما از جمله نام و نام خانوادگی، اطلاعات تماس، تمامی اطلاعات پروفایل، اطلاعات مرتبط با شجره نامه‌های شما، موقعیت مکانی شامل آدرس‌های ورودی آی پی و موارد مرتبط و تمامی موارد ذکر نشده مرتبط با هویت شخصی شما که توسط «شجره ساز» یا تکنولوژی‌های به کار رفته در این وب سرویس مانند کوکی‌ها و غیره را نگهداری کند. توجه کنید که این اطلاعات به هیچ عنوان در اختیار سایت‌های تبلیغاتی و یا افراد عادی بدون مجوزهای لازم از مراجع ذی‌صلاح (بین‌المللی) قرار نخواهد گرفت. این سرویس به هیچ عنوان اطلاعات شخصی افراد را به فروش نمی‌رساند. توجه داشته باشید که تمام تلاش ما حفظ حریم شخصی شما است.


در صورتی که پس از مطالعه موارد فوق همچنان ابهاماتی برای شما باقی مانده است، ایمیل info@shajaresaz.com یک کانال ارتباطی همواره باز برای گفتگو با مدیران «شجره ساز» می‌باشد.