لطفا صبر کنید ...

رسم شجره نامه به صورت دستی (نسخه قابل دانلود)
دسته بندی: آموزش ها، تاریخ انتشار: 1400/09/29، آخرین بروزرسانی: 1401/01/02 ساعت 01:54 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 

شجره نامه ها چه به صورت الکترونیکی و یا دستی ایجاد شوند، سرمایه های گرانبهای خانوادگی محسوب می شوند.

با اینکه رسالت اصلی «شجره ساز» ایجاد بستری آنلاین برای ایجاد، به اشتراک گذاری و لذت از ساخت شجره نامه ها است، ولی هنوز هم افرادی هستند که علاقه چندانی به کامپیوترها، موبایل ها و تبلت ها ندارند. شاید دلیل اصلی آن، استفاده از کاغذ و قلم است که احساسی نوستالژیک و همبسته با گذشته و تاریخ را ایجاد می نماید. ما نیز به احساس، علاقه و قلم این افراد احترام گذاشته و نسخه قابل چاپی از نمودار شجره نامه ها را برای این افراد به صورت تصویر و فایل pdf فراهم کرده ایم. در زیر می توانید این فایل ها را دریافت نمایید.

دانلود فایل ها:

نمودار شجره نامه برای دانلود

چگونه این نمودار را تکمیل کنیم؟

اگر برای اولین بار است که چنین نموداری را برای شجره نامه ها مشاهده می کنید، باید بدانید که شما تنها نیستید. شجره نامه ها به صورت سنتی به شکل درخت ترسیم و تصور می شوند ولی باید بدانید که شکل درختی شجره نامه ها بسیار پیچیده و نیاز به فضای زیادی دارد. به همین دلیل است که محققان شروع به بررسی انواع دیگری از اشکال و طرح های نمایشی برای شجره نامه ها کردند و دریافتند که یکی از نمودارهای بسیار مناسب و فشرده برای ترسیم شجره نامه ها، همان است که در شکل فوق مشاهده می کنید. در این نمودار شما در مرکز دایره هستید (اگر ازدواج کرده اید و فرزندان و نوه هایی دارید باید از چند حلقه بالاتر شروع کنید) و پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ ها، جدها و تاریخچه شما در جهت محیط دایره (در جهت دایره های بزرگتر) گسترش می یابند. توجه کنید که نمودار فوق تنها می تواند 8 نسل (به معنای پدر، پدربزرگ، پدر پدر بزرگ و ... ) را نمایش دهد و در صورتی که شما بیش از 8 نسل از جد خود فاصله دارید، می بایست یک نسخه دیگر این فایل را پرینت کرده و با مرکزیت جد هشتم شروع به تکمیل نمایید. 


در صورتی که با توضیحات فوق همچنان ابهاماتی در روش تکمیل این شجره نامه ها دارید در بخش نظرات در ذیل این بخش با ما در میان بگذارید.


  • مطالب مرتبط
    لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
    برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.