لطفا صبر کنید ...

پرسش و پاسخ

راهنمای عملیات روی نسل ها
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست سوالات پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 
 • راهنمای عملیات روی نسل ها

  این سوال توسط وحيد ❋❋ در تاریخ 1401/03/17 مطرح شده و تاکنون 35 مرتبه بازدید شده است.
  سلام و خداقوت
  اقا ما متوجه نشدیم این سه تا گزینه از شش تا گزنیه عملیات روی هر فرد چه کاربردی دارن
  میان نسل - قلمه زدن - تکثیر نسل
  لطفا بیشتر توضیح و راهنمایی بدید
  ممنون

 • پاسخ ارسال شده توسط مدیر «شجره ساز» در تاریخ 1401/03/17
  سلام وحید عزیز،

  لطفا به توضیحات زیر مراجعه فرمایید:

  1. میان نسل: شجره نامه ها در «شجره ساز» از بالا به پایین گسترش می یابند، به این معنا که از والد به فرزند می رسند ولی بسیار رخ می دهد که می بایست والدی به فرزندی اضافه نمود یا نسلی از قلم افتاده و می بایست اضافه شود. اینجا است که گزینه «میان نسل» استفاده می شود. به طور خلاصه در صورتی که می خواهید والدی به نسلی اضافه نمایید، از این گزینه استفاده نمایید.
  2. تکثیر نسل: این ابزار زمانی مفید است که شما می خواهید نسلی را در بخش های مختلف شجره نامه خود تکرار کنید بدون اینکه اطلاعات آن را مجددا ثبت نمایید. به عنوان مثال اگر دختر عموی شما عروس شما نیز هست، می توانید از این گزینه استفاده نمایید. به طور خلاصه ابزار «تکثیر نسل» یک کپی مستقل از نسل در جای دیگری از شجره نامه شما تولید می کند.
  3. قلمه زدن شجره نامه ها. برای درک بهتر این ابزار سناریوی مقابل را در نظر بگیرید. شما شجره نامه ای دارید که شامل خانواده پدری و مادری شما است و پسر عموی شما می خواهد با استفاده از شجره نامه شما، شجره نامه خود را تکمیل کند. در این صورت واضح است که خانواده مادری شما (در اکثر مواقع) بخشی از شجره نامه پسر عموی شما نمی باشد. در این شرایط شما می توانید با استفاده از ابزار «قلمه زدن شجره نامه ها»، بخشی از شجره نامه خود را جدا کرده و با پسر عموی خود به اشتراک بگذارید.

  در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر از بخش نظرات در ذیل این پاسخ استفاده نمایید تا ما پاسخ خود را کاملتر نماییم.

  با تشکر از شما.

  برای ارسال پاسخ می بایست وارد حساب کاربری خود شوید و یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.